fbpx
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מולטי פמלי בארה״ב, מה זה אומר?

במסגרת השקעות נדל״ן בארה״ב, יש כמה סוגי נכסים שניתן להשקיע בהם. ארצות הברית, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות – לא רק ביטוי, אכן ישנן אופציות רבות להשקעה נדלנית בארצות הברית, ולכן כדאי לבדוק ולחקור על כל אחד מסוגי הנכסים. חשוב להבין מהם התנאים כאשר משקיעים בסוג נכס מסוים מאשר באחר, כמה ביקוש יש לסוג נכס כזה או אחר, איפה ניתן למצוא יותר מכל סוג, והכי חשוב, מהו טווח המחירים. נתמקד הפעם בנכס מסוג מולטי פמלי בארה״ב.

מולטי פמלי, באנגלית Multi Family, הוא נכס נדל״ן של כמה מאות יחידות דיור. זהו יכול להיות בניין, קומפלקס או אף כמה מבנים סביב אותו אזור. נכס מולטי פמלי קטן יהיה בעל 200 יחידות דיור, נכס בינוני יכלול 400, ונכס גדול יכלול כ-800-100 יחידות דיור. הבעלים של כל הקומפלקס יהיה בעלים יחיד, לפעמים חברה. לא ניתן לקנות דירה או יחידת דיור אחת מתוך הקומפלקס, משום שבטאבו, הנכס נחשב כגוש חלקה אחד. בדרך כלל, הקומפלקס מנוהל על ידי חברת ניהול, אם כי היא לא בהכרח תהיה גם הבעלים שלו. 

 

נדל״ן בארה״ב – שוק המולטי פמלי בצמיחה

מבחינת ביקוש, מולטי פמלי בארה״ב נמצא במגמת עלייה. בנכסים של מולטי פמלי מרבית יחידות הדיור יהיו בנות חדר שינה אחד, לעיתים שניים, בעוד שחלק יחסי קטן יהיה גם יחידות גדולות יותר, עם שלושה חדרי שינה. הדיירים יהיו שוכרים, לא קונים, שיחתמו על חוזים בעלי טווח זמן של שנה. בקומפלקסים יכולים להימצא גם שירותים ציבוריים שונים למען הדיירים, החל מחדר כושר, בריכה, מגרשי משחקים, מתחמי עבודה משותפים. 

שוק המולטי פמלי נמצא בצמיחה בשנים האחרונות בגלל שישנו ביקוש עולה להשכרת דירות לעומת רכישתן. צעירים בארה״ב מרוויחים פחות מהדורות הקודמים להם, ולכן הם פונים לפתרונות דיור יותר נגישים, זולים ונזילים כמו יחידות דיור של מולטי פמלי. תעשיות מתקדמות ומתפתחות מייצרות שוק עבודה שלא בהכרח מבוסס על מיקום העובדים. מרבית העובדים בעולמות הטכנולוגיה, אינטרנט ומדיה, יכולים לבחור לעבוד מכל מקום. לכן צעירים אמריקאים לא מחפשים לקנות דירה ולהשתקע במקום אחד, אלא דווקא לשכור דירה בקומפלקס נגיש וגמיש מבחינת חוזה כמו מולטי פמלי. 

 

השקעה בנכס מולטי פמלי בארה״ב

עבור המשקיע, מולטי פמלי בארה״ב היא השקעה בטוחה, עם תשואה מצוינת. במולטי פמלי ניתן להבטיח שמרבית יחידות הדיור יהיו מושכרות. חברות הניהול מורידות את העול מהמשקיע, שלא צריך לדאוג לתחזוקה שוטפת, מיון דיירים, והתנהלות מולם. דיירים יכולים להיות כאב ראש למי שמשכיר נכס, ולפעמים אפילו להשחיתו, לאחר בתשלומים וליצור שם רע לקומפלקס כולו. חברות ניהול חוסכות את ההתעסקות הזו למשקיע, ואף ממיינות את הדיירים על מנת שלא ייווצר מצב שישנם דיירים שמזיקים לקומפלקס ולשאר דייריו.

כשמדברים על האופן שבו ניתן להשקיע, הרבה פעמים קומפלקס של מולטי פמלי בארה״ב נקנה על ידי חברה, שמאפשרת למשקיעים שונים לרכוש אחוזים בנכס במקום את הכנס כולו, או יחידת דיור אחת. ככה מובטח למשקיע שבכל מקרה של בעיות אכלוס הוא לא בהכרח ייפגע. הסיכונים בהשקעה כזו הם נמוכים משמעותית, מאשר השקעה למשל בנכס יחיד, מה שנקרא סינגל פמלי. נכס סינגל פמלי יכול להישאר ריק עקב בעיות של היצע וביקוש, ולפעמים אפילו בגלל קשיים של המשקיע עצמו למצוא דיירים, לפרסם את הנכס שלו ולתחזק אותו. כל הבעיות הללו נפתרות במעמד של השקעה במולטי פמלי – והתשואה ממנו נעשית אוטומטית, קלה ונוחה, ללא מאמץ כלל.

לקבלת פרטים מלאים חייגו
077-9978184 או השאירו פרטים:

טיפים נוספים.

השקעות נדל״ן בארה״ב

השקעות נדל"ן בארה"ב כבר לא זרות לנו בשוק הישראלי. למעשה יש עשרות אלפי ישראלים המשקיעים בנדל"ן בארה"ב ובחו"ל בכלל. הסיבות לכך יכולות להיות רבות, חלקן

קרא עוד »

מיסוי נדל״ן בארה״ב

בארה״ב השקעת נדל״ן היא עסק משתלם יותר מהשקעת נדל״ן בישראל, בעיקר משום ארה״ב היא מאוד ידידותית בהשוואה לישראל מבחינת מס. בארה״ב יש כמה דרגות מס,

קרא עוד »

מימון לנכסים בארה״ב

שוק השקעות נדל״ן בארץ הוא בלתי אפשרי להרבה משקיעים ישראליים, המחירים גבוהים מידי והתשואה נמוכה מידי. הרבה משקיעים פונים לשוק הנדל״ן בארה״ב, על מנת להניב

קרא עוד »

כניסה למשקיעים

לקבלת פרטים מלאים ולתיאום פגישה חייגו 077-9978184 או השאירו פרטים: