fbpx
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

מהי חברת LLC ומה תפקידה ברכישת נכס?

שוק הנדל״ן בארה״ב הוא שוק מצוין להשקעות, אם כי גדול ומסואב ולכן יש המון דרכים לבצע השקעות מקרקעין באמריקה. בין אם בדרך הישנה והטובה של לקנות נכס על השם של המשקיע, אך גם בדרכים אחרות כמו השקעה בחברת ריט, או קנייה על שם חברת LLC. למי שמעוניין להיכנס לשוק הנדל״ן האמריקאי, ומעוניין לבצע השקעה חכמה ובטוחה במיוחד, ייתכן שחברת LLC היא האופציה הטובה ביותר בשבילו.

LLC, ראשי התיבות של Limited Liability Company, היא חברה ״שקופה״, סוג חברה שלא כל כך קיים בישראל. אמנם בישראל ישנה את האופציה להחזיק בנכס נדלני בבעלות חברה, אך בארה״ב חברת LLC מגינה על המשקיע למול תביעות. נניח ודייר של נכס מסוים רוצה לתבוע את המשקיע, הוא יכול לתבוע אותו רק על שווי ה-LLC. בצורה כזו, המשקיע מוגן מפני תביעות אישיות שיכולות לרדת על לרמת הנכסים והכסף שלו גם בישראל. 

 

איך חברת LLC  עובדת בדיוק?

חברת LLC היא למעשה מבנה תאגידי לכל דבר. חברי החברה לא אחראים באופן אישי למחויבויות שלה. מבחינת משפט וחוק, היא נחשבת כישות נפרדת. מבחינת מיסוי, היא מעין שותפות. כל שותף בחברה משלם מס באופן פרסונלי, על פי הנתח שהוא מחזיק בחברה. LLC למעשה משרתת מטרה עיקרית אחת, שהיא הפרדת הנכסים העסקיים של החברה מהנכסים האישיים של המשקיעים בה. 

כאשר משקיעים בנדל״ן באמצעות חברת LLC, ניתן לבחור בין שני אופציות מיסוי. האחת, מיסוי על פי הכנסות השכירות נטו על פי מדרגות המס ובקיזוז הוצאות שוטפות. השנייה, מיסוי של 15% מסך ההכנסות שכירות ברוטו, ללא קיזוז הוצאות שוטפות. לחברה יש מן הסתם עלות הקמה ואגרה של המדינה, אך ללא חברת LLC, ישנה סכנה להיתבע בתביעות אישיות. 

 

מה עוד כדאי לדעת על השקעות נדל״ן ב-LLC?

בין אם משקיעים לבד או עם שותפים, כדאי ומומלץ לפתוח חברת LLC היכן שנרכש הנכס, ולרכוש אותו על שם ה-LLC. עלות פתיחת החברה כוללת אגרת מדינה, וכן עלות פרסום החברה על מנת לקבל אישור על שמה של החברה. כדאי גם להיעזר במומחה מסוים, כמו עורך דין או רואה חשבון. גם לאיש מקצוע הזה תהיה עלות מסוימת, אבל אם מחשבים את ההפסדים הכרוכים בתביעות אישיות פוטנציאליות, התשלומים הללו הם כדאיים בדרך על מנת להשקיע בנכס בצורה הבטוחה ביותר.  

 

תביעה אל מול LLC תסתכל על הנכסים בבעלותה. ניקח לדוגמה נכס כמו דירה או משרד, בבעלות ה-LLC בעל שווי של 40 אלף דולר. דייר או שוכר של הנכס חווה פגיעה מסוימת בשטחו בגלל בנייה לקויה או חוסר תחזוקה למשל, ורוצה לתבוע את הבעלים. הוא או משפחתו יאלצו לתבוע את חברת ה-LLC רק על השווי של הנכס, 40 אלף דולר. בצורה כזו, בעל הנכס נמנע מתביעות אישיות וסיכון הנכסים האחרים שלו ובעיקר אלו הפרטיים שלו – בין אם בישראל ואף אלו שבארה״ב. 

 

חברת LLC עדיפה על אפיקי השקעה אחריםאין ספק שהשקעות נדל״ן בארה״ב עדיפות באמצעות חברת LLC, גם מבחינת מיסוי אך בעיקר מבחינה משפטית. המיסוי למשל, נשאר באותם סדרי גודל של מיסוי נדל״ן בבעלות פרטית. היתרון המשמעותי ביותר הוא ההפרדה של המחויבות המשפטית והחוקית של המשקיעים לנכס. LLC מאפשרת למשקיעי נדל״ן ישראלים להשקיע בארה״ב ללא הסיכון בהיקלעות להליכים משפטיים מסובכים שיכולים להגיע להפסדים גדולים. על מנת לצלוח את ההליכים של השקעות נדל״ן ופתיחת LLC, יש להיעזר באנשי מקצוע, כמו סוכנויות נדל״ן ישראליות שיש להן ידע מקצועי בכל מה שקשור לחברות LLC.

לקבלת פרטים מלאים חייגו
077-9978184 או השאירו פרטים:

טיפים נוספים.

השקעות נדל״ן בארה״ב

השקעות נדל"ן בארה"ב כבר לא זרות לנו בשוק הישראלי. למעשה יש עשרות אלפי ישראלים המשקיעים בנדל"ן בארה"ב ובחו"ל בכלל. הסיבות לכך יכולות להיות רבות, חלקן

קרא עוד »

מיסוי נדל״ן בארה״ב

בארה״ב השקעת נדל״ן היא עסק משתלם יותר מהשקעת נדל״ן בישראל, בעיקר משום ארה״ב היא מאוד ידידותית בהשוואה לישראל מבחינת מס. בארה״ב יש כמה דרגות מס,

קרא עוד »

מימון לנכסים בארה״ב

שוק השקעות נדל״ן בארץ הוא בלתי אפשרי להרבה משקיעים ישראליים, המחירים גבוהים מידי והתשואה נמוכה מידי. הרבה משקיעים פונים לשוק הנדל״ן בארה״ב, על מנת להניב

קרא עוד »

כניסה למשקיעים

לקבלת פרטים מלאים ולתיאום פגישה חייגו 077-9978184 או השאירו פרטים: