fbpx
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

השקעה בשוק הנדל"ן בארצות הברית

ב

רוכים הבאים לשוק הגדול, הריווחי והמגוון ביותר בעולם

שוק הנדל"ן האמריקאי

שוק הנדל"ן האמריקאי הוא השוק הגדול, המפותח והמשוכלל ביותר בעולם כיום. אין מקום בעולם כיום, שמאפשר כל כך הרבה הזדמנויות שונות במגוון רחב של שווקים, נכסים, אפשרויות מימון, נגישות למידע ויכולת ביצוע עסקאות במהירות וביעילות.

לשוק האמריקאי מספר מאפיינים בולטים ההופכים אותו למה שהוא כיום. אמנם, הדי המשבר הכלכלי של 2008 עדיין ניכרים, אך כיום, 11 שנים לאחר האירוע הטראומטי, ניתן לומר שבמרבית האזורים, יש התאוששות ואף הזדמנויות מעניינות להשקעה.

קיים ביקוש חזק לרכישת נכסים חדשים בארצות והצפי הוא לעלייה ב-8% בהתחלות הבניה. זהו אמנם נתון מעודד אולם הוא עדיין לא מכסה את הביקוש העודף לנכסים בארצות הברית. מגמה נוספת שכדאי לשים אליה לב הוא הצטרפות של דור המילניאלז לשכבת רוכשי הנכסים – הכנסתם הממוצעת גבוהה יותר והם תורמים לביקוש.

בנוסף, יש מספר מאפיינים כלליים ההופכים את השוק לכל כך מעניין להשקעות.

  • רמת סיכון בשוק – שוק הנדל"ן בארצות הברית נהנה מחשיפה ושקיפות רבים. המידע לגבי נכסי הנדל"ן, היסטוריית העסקים שבוצעו בהם, התנאים הסביבתיים, וכן מחירי עסקאות דומים, זמין באופן נגיש ונוח. שקיפות דומה קיימת גם לגבי הפעילים בשוק, מצב החברות ויציבותן וכן התשתית הרגולטורית – סוגי החקיקה הרלוונטיים, הגבלות החלות על הנכסים, תכנון נוכחי ועתידי ועוד.

  • זמינות הנתונים והמידע הכלכלי נכונים גם לגופים המעניקים מימון לרכישת נכסי נדל"ן. היכולת לבצע בדיקות מקדימות וכן היכולת להעריך את רמת הסיכון של העסקה כמו גם רמת הסיכון והמהימנות של השוכרים, מקלים לקבל החלטות מושכלות, להקטין סיכון ולהימנע מהפתעות.

  • משבר הסאב פריים. המשבר של 2008 גרם לירידת מחירים חדה ולמשבר משמעותי בשוק הנדל"ן. מרבית נכסי הנדל"ן איבדו מערכם והשוק האמריקאי נכנס לתהליך של התאוששות ממשבר משמעותי. כוח הקנייה בארצות הברית נפגע ובעלי נכסים רבים נאלצו לממש נכסים, מסיבות נזילות או כתוצאה מאי יכולת החזר. מבחינת המשקיעים, נוצר מצב שבו הוצאו לשוק נכסים במחירים הנמוכים משמעותית ממחירי השוק. השפעתו העיקרית של המשבר היתה בהורדה משמעותית של מחירי הבסיס, שבתורם מגדילים את כמות הנכסים עם פוטנציאל ריווחיות גבוה לאורך זמן.

  • ריבוי שותפים מקצועיים במגוון תחומים רלוונטיים לתחום הנדל"ן – היכולת להוציא לפועל עסקה נדל"נית באופן מהיר ויעיל, מתאפשרת הודות לקיום מערכת משוכללת של מומחים בתחומי הנדל"ן – חברות ניהול, ביטוח, מימון, הערכות שווי, מומחי שיפוץ, אנשי תיווך וחברות השקעה. בצירוף זמינות המידע הרלוונטי, קלות ביצוע העסקה משתפר בצורה משמעותי וזמן הביצוע מתקצר.

  • עלות רכיב הקרקע נמוך יחסית ומאפשר לאתר נכסים זולים יחסית עם פוטנציאל צמיחה. משבר הנדל"ן ב-2008 פגע משמעותית בשוק הנדל"ן ויצר משבר הכללי שגרם לירידה משמעותית במחירי הנכסים וחוסר יכולת של בעלי בתי רבים לעמוד בהחזרי התשלומים עבור המשכנתאות שהם נטלו. הבתים שעוקלו על-ידי הבנקים, נסחרו בערך הנמוך משמעותית מערך הקנייה ובכך נתנו תמריץ לבנקים למכור אותם במהירות רבה. כתוצאה מכך, נפלטו לשוק נכסים רבים במחירים נמוכים מאוד. זהו הרקע לכך שכתוצאה מהתאוששות, מבצעים נכסי נדל"ן רבים מהלך משמעותי של השבת ערך וכתוצאה מכך אנו רואים עליה משמעותית בתשואות. מהלך הצמיחה נמשך כבר מזה זמן וערך הבסיס של הנכסים מאפשר טווח צמיחה רחב שמסביר את התשואות הגבוהות.

  • נתוני צמיחה חזקים וירידה באבטלה. מדדי התעסוקה בארצות הברית ממשיכים מגמה ארוכת טווח, זו השנה השביעית ברציפות, של ירידה משמעותית בשיעורי האבטלה. נתונים אלה, בצירוף הגידול העקבי בשיעורי התעסוקה וגידול בצמיחה, יוצרים מצב שבו יש עלייה עקבית הן בדרישה לנדל"ן למגורים, ולצמיחה בשיעורי התפוסה של נדל"ן מסחרי. בהשוואה לאירופה, החווה תקופה של חוסר יציבות כלכלית, השוק האמריקאי מציג נתונים טובים יותר שמשפיעים הן על התשואות והן על צמיחה בערך ההשקעות של נכסים קיימים.

  • הורדות מיסים של הממשל הפדרלי – מדיניות הורדת המיסים של הממשל הנוכחי בארצות הברית, מייצרת יתרון לבעלי הון והזדמנות למנף הון קיים לצורך ביצוע השקעות ברווחיות גבוהה יותר. מדיניות מיסוי נוחה זאת מזרימה יותר ביקושים להשקעה בנכסי נדל"ן בארצות הברית, במקום להפנות את ההון מחוץ לגבולות המדינה משיקולי מס. הפניית משאבים זאת מחממת את שוק הנדל"ן ומעלה את נכס הנכסים המניבים ונדל"ן מסחרי.

  • מגוון רחב של שווקים ונכסים. שוק הנכסים האמריקאי שופע במגוון רחב של נכסים – נכסי מגורים, מתחמי מגורים לשכירות, נכסים מסחריים ותעשייתיים, מתחמי לוגיסטיים, מרכזי מידע ותקשורת ונכסים הקשורים למערכות בריאות. כל אלה בצירוף פעילות ענפה של קרנות נדל"ן מייצרים מגוון רחב של סוגים שונים של השקעות, מודלים עסקיים רבים וכמובן תחרות רבה. בצירוף נתוני הצמיחה וההון הזורם לשוק האמריקאי, שוק הנדל"ן מציב אלטרנטיבה עם סיכון נמוך יותר ותזרים מזומנים יציב יותר, יחסית לאפיקי השקעה אחרים.

  • מחירי בסיס נמוכים. גודל השוק והיקף הפרויקטים מאפשר לייעל את תהליכי הרכש, לקבל מימון זול יותר ולהוריד מחירי תשומות. עלות הבנייה בצירוף המחיר הנמוך יחסית של רכיב הקרקע בארצות הברית, בצירוף מאגר רב של עתודות קרקע לבניה ולפיתוח, מביאים לכך שערך הבסיס של הנכסים נמוך יותר מאשר נכסים דומים באירופה.

  • עליה בביקוש לבתים צמודי קרקע. התנאים הסוציו-אקונומיים בארצות הברית מייצרים עדיפות למעבר לפרברים ובתי צמודי קרקע. עליה ברמת החיים, בצירוף מערכות כבישים ובעלות על רכב, מאפשרת יציאה לפרברים ורכישת נכס צמוד קרקע. בנוסף, יש לציין את מגמת המעבר של ילידי דור הבייבי-בום חזרה למרכזי הערים והוצאה של נכסים צמודי קרקע רבים עבור משפחות צעירות המעוניינות לשדרג את תנאי המגורים שלהם.

לקבלת פרטים מלאים חייגו
077-9978184 או השאירו פרטים:

כניסה למשקיעים

לקבלת פרטים מלאים ולתיאום פגישה חייגו 077-9978184 או השאירו פרטים: