fbpx
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

השקעות נדל״ן במנהטן

רובע מנהטן הוא הלב הפועם של העיר ניו יורק, וגם אחד מהמרכזים הכלכליים הגדולים של ארה״ב. אין ספק שאם יש מקום להשקיע בו בנדל״ן בארה״ב זהו האי מנהטן, משום שהוא אחד המקומות העשירים בארה״ב, כאשר ההכנסה הממוצעת היא מאה אלף דולר לאדם. השקעות נדל״ן במנהטן הן לא רק משתלמות אלא יציבות במיוחד – האזור הפגין יציבות אפילו במהלך המשבר הכלכלי של 2008, שנחל חוסר יציבות בכל רחבי ארצות הברית. 

לא צריך להסביר עד כמה מנהטן הוא אזור מצוין להשקעות נדל״ן. כן צריך להסביר למה להשקיע מעבר לים, ובכלל בארה״ב? זה ידוע ששוק הנדל״ן בישראל נמצא בעליית מחירים מתמדת בעשורים האחרונים, עם שיאים של מחירים בעיקר באזור מרכז הארץ. זה הופך את ההשקעות בארץ לכמעט בלתי אפשריות, ובמיוחד לנוכח העובדה שהתשואות מהשקעות נדל״ן בארץ יכולות להגיע עד ל5% במקרה טוב, ול-2%-3% במקרה הפחות טוב. לכן, משקיעים רבים בוחרים להשקיע מחוץ לארץ ובמיוחד בארה״ב – שם שוק הנדל״ן הוא מגוון, רחב, עם היצע בלתי יאמן לטווח מחירים רחב, אך בעיקר תשואות גבוהות יותר מאשר אלו המתאפשרות בארץ.  

 

ובכל זאת, למה כדאי להשקיע בנדל״ן במנהטן?

 נתחיל מהבסיס, מנהטן הוא אחד מחמשת הרובעים שבעיר ניו יורק, המורכב מהאי המרכזי מנהטן וכמה איים קטנים יותר כמו האי וורד, האי ליברטי והאי רוזוולט. זהו הרובע הצפוף ביותר בעיר ובארצות הברית בכלל, וחיים עליו 1.6 מיליון תושבים, אך גם האי העשיר ביותר. הרובע נחשב כרובע המרכזי של ניו יורק, והוא מרכז עסקים, תרבות ובידור משגשג. הבורסה לניירות ערך של ניו יורק נמצאת במנהטן, והיא הבורסה לניירות ערך הגדולה בעולם. ברובע נמצאים גם מרכזי תרבות – כיכר טיימס, תיאטרון ברודווי ובעיקר כמה מהמוזיאונים הגדולים והחשובים בעולם במגוון נושאי, כמו מוזיאון המטרופולין לאמנות והמוזיאון האמריקאי לתולדות הטבע. 

במנהטן כמה וכמה שכונות איכותיות. אחת השכונות הטובות להשקעה הינה שכונת טרייבקה, שבה יש כ90% תושבים בעלי השכלה אקדמאית, עם הכנסה חציונית של למעלה מ-200 אלף דולר. טרייבקה נחשבת לאחת השכונות הנגישות במנהטן, עם קווי אוטובוס רבים וחמש תחנות מטרו. שכונת סוהו נחשבת לשכונה אופנתית – יש בה חנויות בוטיק רבות של מעצבים מקומיים, מסעדות יוקרה וגלריות אמנות ועיצוב. בשכונה מתגוררים תושבים אמידים ומחירי השכירות שלה גבוהים מאחר והיא נחשבת למבוקשת מאוד. שכונה שנחשבת כמצוינת בשוק השקעות נדל״ן במנהטן היא איסט הארלם, התושבים בה פחות אמידים, כמו גם רמת החינוך שפחות טובה אך רמת המחירים בה יחסית נמוכה למנהטן וניו יורק בכלל, בהתחשב למיקומה. הפוטנציאל של שכונה זו בשמים ולכן יהיה משתלם להשקיע בה השקעה לטווח ארוך.

 

תיירות ושכירות במנהטן

ניו יורק היא מרכז תיירותי מרכזי בארה״ב. כל תייר שמגיע לארה״ב נוחת הרבה פעמים תחילה בניו יורק. מנהטן היא מרכז תיירותי משמעותי, משום שהיא מכילה את כל מרכזי התרבות והפנאי שיש לעיר להציע, החל ממוזיאונים, תיאטראות אך גם מסעדות, מקומות בילוי והסעדה. אין ספק שמשתלם לרכוש נכס שניתן להשכיר לתיירים במנהטן. כמו כן,  למעלה ממחצית מהתושבים בעיר הם לא בעלי נכסים. הנתון הזה מעיד שמרביתם ככל הנראה שוכרים דירות בעיר ולכן ישנו ביקוש רב לנדל״ן משני אפיקים – תיירות ושכירות. 

השקעות נדל״ן במנהטן, ובכלל בארה״ב יכולות להיות עסק משתלם במיוחד, עם תשואה גבוהה של למעלה מ10%, אך על מנת למצוא את הנכס הנכון שיניב תשואה שכזו, ויהווה כפרנסה פסיבית לכם המשקיעים, יש לאתר חברת נדל״ן ישראלית שמומחית בהשקעות נדל״ן בארה״ב.

לקבלת פרטים מלאים חייגו
077-9978184 או השאירו פרטים:

טיפים נוספים.

השקעות נדל״ן בארה״ב

השקעות נדל"ן בארה"ב כבר לא זרות לנו בשוק הישראלי. למעשה יש עשרות אלפי ישראלים המשקיעים בנדל"ן בארה"ב ובחו"ל בכלל. הסיבות לכך יכולות להיות רבות, חלקן

קרא עוד »

מיסוי נדל״ן בארה״ב

בארה״ב השקעת נדל״ן היא עסק משתלם יותר מהשקעת נדל״ן בישראל, בעיקר משום ארה״ב היא מאוד ידידותית בהשוואה לישראל מבחינת מס. בארה״ב יש כמה דרגות מס,

קרא עוד »

מימון לנכסים בארה״ב

שוק השקעות נדל״ן בארץ הוא בלתי אפשרי להרבה משקיעים ישראליים, המחירים גבוהים מידי והתשואה נמוכה מידי. הרבה משקיעים פונים לשוק הנדל״ן בארה״ב, על מנת להניב

קרא עוד »

כניסה למשקיעים

לקבלת פרטים מלאים ולתיאום פגישה חייגו 077-9978184 או השאירו פרטים: