fbpx
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

השקעות נדל״ן באמריקה

השקעות נדל״ן הן אולי ההשקעות הנפוצות ביותר. המנגנון שלהן פשוט ונגיש גם למי שלא למד את שוק המניות בבורסה, והוא נכון בעיקר למי שמעוניין להשקיע בסיכון נמוך. השקעת נדל״ן היא השקעה לטווח ארוך – הרווחים שלה תלויים או בעליית השווי של הנכס או בהשכרתו. לא מפתיע שרבים ממשקיעי הנדל״ן בוחרים להיכנס לשוק השקעות נדל״ן באמריקה. לעומת ישראל, שוק הנדל״ן של ארצות הברית של אמריקה הוא הרבה יותר מבטיח, מגוון ובטוח. אם בישראל, תשואה מנכס נדל״ן יכולה להגיע בקושי ל-5%, בארה״ב ניתן להגיע לתשואה של 10% ואף 15% לשנה. 

שוק הנדל״ן בארה״ב הוא רחב מאוד, הוא מתחלק לתתי שווקים בין המדינות והערים השונות. נדל״ן מקבל את ערכו מהסביבה שבה הוא נמצא ולכן הוא תלוי בעושרן של המדינה, העיר והשכונה. המצב הסוציו אקונומי של הדיירים באזור ישפיע על הממוצע של השכירות או המחיר של הנכסים בו. כמו כן, מדינות שחזקות בתעשיות מסוימות הן בדרך כלל עשירות ויש לנדל״ן בהן ביקוש. למשל, לוס אנג׳לס היא בירת הבידור העולמית ולכן יש בה ביקוש רב לדירות ונכסי יוקרה, הנדל״ן בה הוא בעל ערך גבוה. מקומות אחרים בארה״ב, למשל מדינות שהושפעו קשות ממשבר הסאבפריים ב-2008, מציגים מחירים זולים יותר.

 

משבר הסאבפריים והשפעתו על שוק הנדל״ן

בשנים שקדמו ל-2008, הממשל האמריקאי קידם מדיניות של הלוואות ומשכנתאות נוחות לצורכי דיור – הלוואת סאב פריים שעליהן נקרא המשבר. הבנקים האמריקאים נתנו לאזרחים הלוואות ומשכנתאות ללא ריבית, או ללא צורך במקדמה או ערבות, מעבר לנכס עצמו. מאחר וכמעט כל אחד, ללא קשר ליכולת הפרנסה שלו, יכלו לקחת משכנתא, הביקוש לנדל״ן להשקעות עלה. לכן, מחירי השקעות נדל״ן באמריקה עלו בהתאמה לביקוש. את ההלוואות והמשכנתאות ללא הריבית מימנו הבנקים באמצעות אג״ח שהן מכרו בשוק ההון, עם ריבית עצומה. לקראת 2007, הייתה עלייה דרסטית של לוקחי משכנתאות שלא הצליחו להחזיר אותן, ולכן הבנקים עיקלו נכסים ולא הצליחו למכור אותם. הם נותרו חייבים למול משקיעי האג״ח ולכן בנקים רבים פשטו רגל. 

המשבר הזה יצר ירידת מחירים דרסטית בשוק הנדל״ן. גופים ובנקים שהחזיקו נכסים מעוקלים, נכסים שמי שלקח עליהם משכנתא ולא הצליח לשלם אותה העדיף לוותר עליהם, גם הם רצו להיפטר מהנכסים הללו. ולכן הם החלו למכור אותם במחירים נמוכים במיוחד. במקביל, התנאים ללקיחת משכנתא הוקשחו ומי שלא הצליח להחזיר משכנתא של הלוואת סאבפריים, נחסם מלקחת אחת נוספת. נוצר מצב שבו שוק הנדל״ן מציג מחירים נמוכים מאי פעם, בעוד שאין קונים או משקיעים. ויותר מכך, הלווים שנותרו ללא נכסים וללא היכולת לקחת משכנתא חדשה, נאלצו להתחיל לשכור את הבתים שלהם. כל התנאים האלו הם כר פורה למשקיעים זרים המעוניינים להיכנס לשוק השקעות נדל״ן באמריקה. משקיעים זרים, שלא הושפעו מהמשבר בארה״ב, הם בעלי יכולת להשקיע בנכסים בין אם בעזרת הון עצמי ובין אם על ידי הלוואה או משכנתא משלהם. 

 

השקעות בנדל״ן למגורים באמריקה

מאז 2008 אמנם מחירי השקעות נדל״ן באמריקה עלו, מאחר וארה״ב יצאה מהמשבר הכלכלי, אך המשבר כן יצר מצב שבו אמריקאים רבים לא יכולים לרכוש או להשקיע בנדל״ן למגורים. הם נאלצים לשכור דירות ובתים ממשקיעים. למשקיע ישראלי בעל הון עצמי של אפילו כמה עשרות אלפי דולרים, יש אופציה להשקיע בדירה להשכרה חודשית ולהניב ממנה תשואה גבוהה כל חודש, מאותם אמריקאים שנפגעו מהמשבר. על מנת להשקיע בנכסי נדל״ן באמריקה, כדאי להתייעץ בחברת השקעות נדל״ן ישראלית שמנוסה בהשקעות מעבר לים ובפרט באמריקה. 

לקבלת פרטים מלאים חייגו
077-9978184 או השאירו פרטים:

טיפים נוספים.

השקעות נדל״ן בארה״ב

השקעות נדל"ן בארה"ב כבר לא זרות לנו בשוק הישראלי. למעשה יש עשרות אלפי ישראלים המשקיעים בנדל"ן בארה"ב ובחו"ל בכלל. הסיבות לכך יכולות להיות רבות, חלקן

קרא עוד »

מיסוי נדל״ן בארה״ב

בארה״ב השקעת נדל״ן היא עסק משתלם יותר מהשקעת נדל״ן בישראל, בעיקר משום ארה״ב היא מאוד ידידותית בהשוואה לישראל מבחינת מס. בארה״ב יש כמה דרגות מס,

קרא עוד »

מימון לנכסים בארה״ב

שוק השקעות נדל״ן בארץ הוא בלתי אפשרי להרבה משקיעים ישראליים, המחירים גבוהים מידי והתשואה נמוכה מידי. הרבה משקיעים פונים לשוק הנדל״ן בארה״ב, על מנת להניב

קרא עוד »

כניסה למשקיעים

לקבלת פרטים מלאים ולתיאום פגישה חייגו 077-9978184 או השאירו פרטים: