fbpx
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

השקעות נדל"ן בחו"ל:
כל מה שצריך לדעת

כ

ל מה שצריך על מנת להשקיע בנדל״ן בחו״ל – הון עצמי ומוטיבציה. משקיעים רבים בוחרים להשקיע מעבר לים בגלל הפוטנציאל הגבוה שיש למקרקעין מסביב לעולם. כל סכום כסף ששוכב לכם בחשבון הבנק יכול להניב רווחים יוצאים מן הכלל, אין שום סיבה לתת לו להישאר במצב סטטי. אם תמיד חלמתם להשקיע כסף בשוק ההון, יכול להיות ששוק השקעות נדל״ן בחו״ל הוא השוק הבטוח ביותר להשקעות בשבילכם. מניות בבורסה, אג״ח ובכלל שוק ההון מציעים השקעות עם סיכונים גבוהים ורבים ולא כל משקיע הוא בעל הידע המספק להיכנס לשוק זה. לכן השקעות נדל״ן, המבוססות על העיקרון הפשוט ביותר של קנייה ומכירה או השכרה ברווח – הן כדאיות לכל משקיע.

אז למה לא בישראל? שוק הנדל״ן הישראלי נמצא בעלייה מתמדת כבר עשורים שלמים. הסכום ההתחלתי של דירות ובתים בישראל הוא מאוד גבוה, ולא תמיד יש ביקוש. במרכז הארץ, הביקוש הוא הגבוה ביותר, והמחירים מגיעים לסכומים שלא יאמנו. עליית המחירים המתמדת, בשילוב עם תשואות נמוכות יחסית שמגיעות במקסימום ל-3%-5% הן הגורמים לכך שהשקעת נדל״ן בישראל פשוט לא משתלמת. רוב האנשים בישראל לא מסוגלים לקנות דירה משלהם, ובטח שלא דירה להשקעה. 

 


הכפר גלובלי – שוק נדל״ן גלובלי

בעולם המודרני אין שום סיבה להשקיע בנדל״ן במקום אחד בעולם. משקיע ישראלי לא בהכרח חייב להשקיע אך ורק בישראל. הוא יכול לעלות על טיסה לארה״ב למשל ולהשקיע בנכסים בכל היבשת סביבו. לעיתים הוא אפילו לא יצטרך לעלות על טיסה – חברות ניהול נכסים פוטרות אותו מכך. השקעות נדל״ן בחו״ל מתאפשרות לכל אחד משום שהעולם הוא כפר גלובלי אחד, עם מסחר, תקשורת ושווקים מרובים משותפים.

השקעות באזורים אחרים בעולם הן בדרך כלל יותר משתלמות מהשקעות נדל״ן בישראל. בארה״ב למשל, ישנם נכסים שניתן להשקיע בהם בסכום התחלתי של כמה עשרות אלפי דולרים, ולהניב תשואה שתגיע עד ל-10%. נוסף על כך, ישנם אפיקי השקעה מגוונים ונכסים מכל הסוגים. כבר לא חייבים להשקיע רק בנכס למגורים משום שזו ההשקעה המשתלמת ביותר בישראל, אלא ניתן להשקיע בנכסים כמו משרדים, בנייני מסחר, שירותים ציבוריים וכו׳.

 


סוגי השקעות נדל״ן בחול

הנכסים השונים ואופציות ההשקעה הם כמעט אינסופיות. אין ספק שהמגוון הזה יכול להבהיל משקיע בתחילת דרכו, אך ניתן לסווג את הנכסים בכל העולם לשני סוגים עיקריים: נכס מניב ונכס יזמי. השקעה בנכס מניב היא השקעה בנכס שכבר קיים, רכישתו על מנת להשכיר אותו. נכס כזה מניב תזרים שוטף של תשואה קבועה מראש. נכס מניב ניתן גם להשביח ולמכור ברווח, או להשכיר וכעבור כמה שנים כשהשוק משתנה, למכור ברווח גם כן. נכס יזמי הוא נכס שמשקיעים בו באמצעות חברה. חברת נדל״ן וקבלן מאתרת אזור עם פוטנציאל גבוה, ומנהלת את הבנייה של הבניין מאפס. בצורה כזו, המשקיע משתתף בעלויות השטח, ההקמה והבנייה ונהנה מהתשואה של מכירת הנכס לאחר סיום הבנייה.

בארה״ב, אחד האזורים המצוינים בשוק השקעות נדל״ן בחו״ל, ניתן למצוא שני סוגי נכסים המיועדים למגורים וגם נחשבים לנכס מניב, מולטי פמלי וסינגל פמלי. נכס מסוג סינגל פמלי הוא למעשה דירה, בית פרטי, ווילה או קוטג׳ שמאוכלס על ידי משפחה אחת. נכס כזה בדרך כלל יהיה מושכר לתקופה ארוכה, והתשואה שלו תהיה גבוה ובהתאם למצב הסוציו-אקונומי שבו הוא ממוקם. נכס מסוג מולטי פמלי הוא למעשה קומפלקס שמכיל כמה מאות יחידות דיור. הקומפלקס יכול להכיל גם שירותים ציבוריים כמו חדר כביסה משותף, בריכה ציבורית, חדר כושר ציבורי או חללי עבודה משותפים. מולטי פמלי הוא נכס מצוין להשקעה – הוא מציע גמישות לדיירים, ודורש מהמשקיע מעט מאוד מעורבות משום שבדרך כלל נכס כזה יהיה מנוהל על ידי חברת ניהול נכסים שתטפל בכל מה שקשור בתחזוקה, התנהלות מול הדיירים, גביית שכירות, איתור וסינון דיירים פוטנציאליים ועוד. 

 


השקעות נדל״ן בחול – גם קרנות

למי שבכל זאת מתעקש לבצע השקעה שיכולה להניב תשואות גבוהות במיוחד ולפעמים כוללת גם סיכון, דרך נוספת להיכנס לשוק השקעות נדל״ן בחו״ל היא באמצעות קרן השקעה. השקעה דרך קרן נדל״ן היא השקעה בעלת סיכון גבוה יותר מאשר השקעה ישירה במקרקעין, משום שקרנות מסוג זה מציעות מעין השקעה עקיפה בנדל״ן ולכן גם לא סחירה – הכסף שלכם יהיה ללא שימוש למשך תקופה, והתשואה תהיה תלויה בגורמים שלא תמיד יהיו תלויים בכם, כמו למשל אכלוס הפרויקט שבו הקרן תשקיע. 

אז איך זה עובד? קרן מסוג זה מגייסת הון מקבוצת משקיעים על מנת להשקיע בנכסי נדל״ן או פרויקטים נדלניים רחבים. הקרן אוספת מעין מאגר של משקיעים פוטנציאליים – שאליהם היא פונה רק במידה וישנה השקעה זמינה ורלוונטית. הקרן מציגה גם מסמכים עם תשקיפים מפורטים על הפרויקט, תחזית על התשואה שלו – תשקיף שבדרך כלל יהיה עם הרבה הסתייגויות משום שהוא לא יהיה חוקי על פי הרשות לניירות ערך. קרנות נדל״ן ישראליות פועלות ומקימות פרויקטים בחו״ל, אך על פי רוב המקרים הן משתפות פעולה עם חברות מקומיות בחו״ל, למשל בארה״ב, אירופה וקנדה. הן למעשה מממנות פרויקטים של חברות בנייה שבתמורה למימון שלהן זוכות לייצר תשואה למשקיעים.

 


מהם היתרונות של קרן השקעות נדל״ן?

קרנות השקעות פותרות כמה מהבעיות העיקריות של השקעות נדל״ן בחו״ל. הן מקצועיות באיתור, בקרת איכות ומחקר שוק של הנכסים, חברות הבנייה והקבלנים בחו״ל. זוהי למעשה עיקר עבודתן – לאתר פרויקטים עם פוטנציאל וכדאיות גבוהים בשביל המשקיעים שלהן. בצורה כזו, משקיע ישראלי שמחפש להשקיע בנדל״ן בקנדה לא צריך לחקור את השוק באזור, לא צריך ללמוד על מיסוי וחוק במדינה, לא צריך לעקוב אחרי הנכס ולתחזק אותו מרחוק. יתרה מזאת, משקיע ישראלי יכול להיכנס להשקעות נדל״ן בסכום נמוך יחסית, שלא עולה על מאה אלף שקלים, בעזרת קרן נדל״ן. עם זאת, השקעות נדל״ן באמצעות קרנות משתלמות ככל שההשקעה הכספית עולה. אמנם השקעה נמוכה משמעה סיכון נמוך, אך בהתאם לזאת גם תשואה נמוכה. 

קרנות נדל״ן מחזיקות בשורותיהן אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. עורכי דין, רואי חשבון, קבלנים ואנשי נדל״ן מיומנים ומומחים לשווקים השונים בחו״ל – כל אחד מהם בעל עולם ידע שלם שלמשקיע אחד אין. קרנות מסוג זה עוקבות אחרי מצב הפרויקט גם לאחר שהושקע בו הכסף, דואגות לכך שיושכר או יימכר ברווח ומעבירות את הרווחים ישירות לחשבון הבנק של המשקיעים כדיבידנד. 

 


השקעות נדל״ן בחו״ל – בחירת סוכנויות וקרנות
על מנת לנווט את דרככם בשוק השקעות נדל״ן בחו״ל, קודם לכן עליכם בתור משקיעים לבצע כמה בחירות נכונות. אין ספק שסוכנות נדל״ן ישראלית עם מומחיות והבנה עמוקה של שווקים משתנים בחו״ל תקל עליכם בבחירת נכס ואפיק השקעה. בין אם אתם מעוניינים בהשקעה דרך קרן או השקעה ישירה בנכסי מקרקעין – יש לבחור חברה מקצוענית, אמינה ובעלת ניסיון מוכח. בעיקר בהשקעה מסוג קרן נדל״ן כדאי שזו תהיה בעלת ניסיון מוכח ומוניטין ראוי. קרן צריכה גם לספק מידה מסוימת של שקיפות, וכדאי לברר האם ההשקעות שלה הן בעלות ליווי בנקאי, מה שמבטיח שההשקעה היא בעלת פוטנציאל מבטיח.

לקבלת פרטים מלאים חייגו
077-9978184 או השאירו פרטים:

כניסה למשקיעים

לקבלת פרטים מלאים ולתיאום פגישה חייגו 077-9978184 או השאירו פרטים: